Spotkanie majowe

poniedziałek,4 czerwiec 2012, godz. 19:41

30 maja 2012 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Wybieram Macierzyństwo. Tematem przewodnim było: „Eko mama, eko tata, eko maluch, czyli rodzicielstwo w zgodzie z naturą”. Przyszłe i obecne Mamy i Tatusiowie stawili się na spotkanie bardzo licznie. Towarzyszyły im również dzieci, które pod czujnym okiem Pań – cioć ze Szkoły Językowej Open Mind świetnie się bawiły i miło spędziły czas, podczas gdy mamusie czerpały wiedzę na spotkaniu.

 

Majowe spotkanie uświetniły prelekcje specjalistów: Pani Magdaleny Oleksy, specjslistki chustonoszenia, która przybliżała uczestnikom spotkania zalety noszenia dzieci w chuście, zaprezentowała szybki kurs wiązania najbardziej popularnej chusty tkanej oraz zaprosiła chętną mamę z maluszkiem, która pod Jej okiem dała się „omotać” chustą. Drugą prelegentką była Pani Ilona Leszczyńska, położna, która w bardzo miły i przyjazny sposób mówiła o zaletach karmienia piersią, zaprezentowała kilka najpopularniejszych sposobów przystawiania maluszka do piersi i podpowiedziała jak sobie radzić z typowymi problemami laktacji, jak np. nawał pokarmowy.

 

Atrakcją dla dzieci była opieka Pań ze Szkoły Językowej Open Mind, które troskliwie zajęły się maluszkami, podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci w oddzielnej sali uczyły się piosenki po angielsku, a pod koniec spotkania zaprezentowały to wszystko, czego nauczyły się podczas trwania warsztatów.

 

Bardzo ważny temat poruszyła również przedstawicielka Polskiego Banku Komórek Macierzystych, Pani Joanna Piętka, która przybliżyła uczestnikom spotkania tematykę krwi pępowinowej, potrzebę pobierania komórek macierzystych i skuteczność z jaką można leczyć liczne choroby dzięki pobranym podczas porodu komórkom. Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali krótkiej rozmowy ze specjalistką z Banku Komórek, a podczas przerwy wyjaśniali jeszcze swoje wątpliwości podczas idnywidualnej rozmowy.

 

Każdy z uczestników na początku spotkania otrzymał torbę z próbkami produktów Skarb Matki do przetestowania w domu 

 

Uczestnicy spotkania mogli również zapoznać się z ofertą sponsorów, zaprezentowaną na stoiskach, m. in. Meritum Bank, Polski Bank Komórek Macierzystych oraz Greenty – pieluszki jednorazowe z zieloną herbatą.

 

Koniec spotkania to tradycyjnie losowanie nagród, a było ich tym razem bardzo dużo.  Za nagrody i wsparcie naszego projektu dziękujemy sponsorom:

Zapraszamy na kolejne spotkanie 27 czerwca o tematyce: „Bezpieczne wakacje z maluszkiem”.