Artykuły

KONKURS przedświąteczny „Mój kalendarz adwentowy”

piątek, 22 listopad 2013, godz. 15:26

  Zapraszamy do udziału w konkursie:  „Mój kalendarz adwentowy”   Chcesz umilić swojemu dziecku czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia?  Maluch nie może się już doczekać na przyjście świętego mikołaja? Przygotuj dla dziecka kalendarz adwentowy. Dzięki niemu maluch będzie miał (…)

więcej …

Kampania „Po prostu Położna”

środa, 20 listopad 2013, godz. 14:47

  Startują warsztaty w ramach kampanii „Po prostu Położna”   Nie musisz rodzić, by poznać swoja położną – pod takim hasłem ruszają  warsztaty organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Po prostu położna”. Pierwsze spotkanie z udziałem Agnieszki Maciąg i Ewy Janiuk (…)

więcej …

KONKURS fotograficzny „Wodne szaleństwo”

wtorek, 18 czerwiec 2013, godz. 13:03

Zapraszamy do udziału w konkursie „Wodne szaleństwo”     ZASADY KONKURSU: Ogłaszamy konkurs dla fanów Wybieram Macierzyństwo na portalu społecznościowym Facebook. Aby wziąć udział w konkursie należy: 1. Polubić profil Wybieram Macierzyństwo na portalu społecznościowym Facebook 2. Polubić profil Makarczykowie (…)

więcej …

Dziękujemy za pomoc dla małej Mai z Łodzi

środa, 12 czerwiec 2013, godz. 13:14

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla małej Mai z Łodzi. Apel o pomoc dla ślicznej dziewczynki z chorym serduszkiem zamieściliśmy na początku czerwca na naszej stronie i na Facebook’u. http://wybierammacierzynstwo.pl/artykuly/apel-o-pomoc-dla-malej-lodzianki Rodzice dziewczynki pragną serdecznie podziękować innym (…)

więcej …

Prelegenci

Każde spotkanie z cyklu „Wybieram Macierzyństwo” to okazja do spotkania ze specjalistami, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się z uczestnikami warsztatów.

 Paulina Długosz

Dyplomowany Dietetyk. Właścicielka Poradni Dietetycznej Paulina Długosz.

Misją mojej Poradni jest rozpowszechnianie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania, promowania zdrowego stylu życia. Chcę pokazać, że dieta to nie tylko sposób żywienia, kuracja odchudzająca, a element stylu życia, od którego zależy nasze samopoczucie i stan zdrowia. tel: 697 957 710

www.poradniadietetyczna.zgora.pl

Iwona Czerwoniuk

Iwona Czerwoniuk – pedagog, certyfikowany psychoterapeuta BSFT ( Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniu). Prowadzę terapię dzieci i młodzieży, terapię indywidualną i rodzinną.

www.gabinetterapeutyczny.eu

Karolina Sienkiewicz

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Na co dzień pracuję w toruńskim oddziale Akademii Walki z Rakiem oraz w Sanatorium Perełka w Ciechocinku, gdzie prowadzę wykłady dla diabetyków. Poza tym współpracuję z czasopismami „Diabetyk” i „Natura i Ty” oraz kilkoma serwisami internetowymi. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w rozmaitych konferencjach i szkoleniach na temat żywienia, psychologii i fiototerapii. Serdecznie zapraszam do polubienia mojego fan page’a na facebooku – Dietetyk Pondus Toruń – Karolina Sienkiewicz. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych informacji, zdjęć oraz artykułów.

Anna Bakalarska

Z zamiłowania i wykształcenia: neurologopeda, logopeda ogólny, oligofrenopedagog, pedagog-terapeuta, doradca zawodowy. Praktykuje w łódzkim Centrum Rehabilitacji na Oddziale Dziennego Pobytu oraz w fundacyjnym przedszkolu specjalistycznym. Założycielka firmy logopedycznej „Articular” świadczącej usługi w domu pacjenta. www.logopedazdojazdem.pl

Karolina Szymków

Pedagog i muzykoterapeuta muzykoterapii holistycznej w Zielonej Górze

Agnieszka Kozak-Walińska

Pedagog w żłobku Bose Stópki w Zielonej Górze, prowadzonego metodą Montessori

Paulina Zamlewska-Lipiec

Psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonej Górze

Halina Krzemińska, położna
Halina Krzemińska, absolwentka szkoły Położnych, wydziału położniczego.
Od samego początku, czyli od 30 lat praktykuje w tym samym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Przeszła wszystkie poziomy zaawansowania, począwszy od patologii ciąży, a skończywszy na sali porodowej. Od 17 lat przygotowuje pacjentki  do porodu w ramach programu RODZIĆ PO LUDZKU. Edukuje pacjentki w ramach prowadzonego prywatnego gabinetu. Ma dwie córki, jest szczęśliwą babcią małej Lenki.
 
Wiktoria Miller

Poradnia dietetyczna z dojazdem do klienta DIETOSTRADA

mgr inż. Wiktoria Miller – Dyplomowany dietetyk, absolwentka  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka o specjalizacji Dietetyka. Prowadzi mobilną poradnię dietetyczna Dietostrada. Swoją pracę traktuje jak przyjemność, a najważniejsze jest dla niej zdrowie i zadowolenie pacjenta. Oferuje indywidualne poradnictwo dietetyczne dla każdej osoby niezależnie od wieku, płci czy chorób.

www.dietostrada.pl

Iwona Domagała-Pytlewska

Fotograf z zawodu, przypadku i zamiłowania. Do swojej pracy podchodzi z najwyższą starannością i pełnym profesjonalizmem. Zatrzymuje najpiękniejsze chwile na zdjęciach. Nie ingeruje, nie ustawia, jest cichym świadkiem niezapomnianych momentów. Dla niej ważni są ludzie, dlatego sytuacje, w których się znajdują pokazuje w sposób prawdziwy.

www.czarnykotstudio.pl

Anna Dzikowska

Miłośniczka zwierząt, pałająca uczuciem do wszystkich stworzeń dużych i małych :) Wojująca i walcząca o lepszy los psów, kotów, koni i innych zwierząt, które w życiu doznały wielu krzywd ze strony ludzi. Wolontariuszka Konińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Agnieszka Olińska

Z wykształcenia mgr biologii, oligofrenopedagog, instruktor dogoterapii.

Od 7 lat zajmuje się szkoleniem psów oraz hodowlą labradorów i owczarków środkowoazjatyckich. Swoją pasję i miłość do zwierząt postanowiła wykorzystać w pracy z dziećmi upośledzonymi umysłowo. Uważa, że bezpośredni kontakt z psem pozytywnie wpływa na ich psychikę i funkcjonowanie.

www.dogokonin.republika.pl

Agnieszka Szczesiak

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu geografii z uprawnieniem do nauczania przyrody i geografii na UAM w Poznaniu oraz absolwentka studiów licencjackich z zakresu pedagogika. Ukończyła studium podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej na UAM w Poznaniu. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu metod pracy z dziećmi, między innymi: integracji sensorycznej, kurs Weroniki Sherborn, kurs metody Marii Montessorii, Diagnoza Monachijska.

www.akademiasmyka.com.pl

Monika Gruszecka

Lekarz pediatra, oferująca swoje usługi w ramach prywatnej praktyki specjalistycznej, z zakresu pediatrii i neonatologii.

www.pediatrakonin.com.pl

Katarzyna Czmil

Doradca ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, na co dzień doradza rodzicom w wyborze fotelika samochodowego w sklepie z artykułami dziecięcymi Smykoland w Koninie

www.smykolandmarket.pl

Anna Żelek

Pielęgniarka na bloku operacyjnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie

www.szpital-konin.pl

Anna Zacharek

Doradca ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, na co dzień doradza rodzicom w wyborze fotelika samochodowego w sklepie z artykułami dziecięcymi Smykoland w Koninie

www.smykolandmarket.pl

Kamil Kaniecki

Ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Koninie

www.pogotowie-konin.net

Magdalena Oleksy

Magdalena Oleksy jest konsultantką chustonoszenia po prestiżowej szkole Die Trageschule Dresden. Aktywna mama dwóch cudownych chłopaków, miłośniczka gór, które rodzinnie przemierzyła z maluchem omotana w chuście ;) Swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie noszenia dzieci w chustach i nosidłach przekazuje podczas spotkań z młodymi rodzicami w Turku, Koninie i Kaliszu, działając aktywnie w Klubie Kangura.

http://www.malyturysta.com.pl

Agnieszka Kaczorkiewicz

Specjalista farmaceuta-kosmetolog

Małgorzata Woźniak

Specjalista fitness, właścicielka klubu fitness Sara Fitness, w którym z upodobaniem trenują również przyszłe mamy.

http://www.sarafitness.ocom.pl

Sylwia Osada, psycholog-seksuolog

Absolwentka Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Centrum Psychoterapii w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza biorąc udział w szkoleniach specjalistycznych organizowanych m.in. przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Prowadzi poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne m.in. w zakresie: zaburzeń seksuologicznych, problemów w relacjach partnerskich, zaburzeń pożądania, nietypowych preferencji seksualnych, przedwczesnego wytrysku, impotencji, oziębłości seksualnej, obniżonego libido, trudności ze znalezieniem partnera, utrzymaniem bliskiej relacji. Pracuje pod superwizją.

http://www.seksuologkonin.pl

Jakub Antczak, dietetyk

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, kierunek dietetyka. Doświadczenie zdobył podczas praktyki zawodowej na oddziałach szpitalnych, m. in. w warszawskim Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu  Klinicznym na Banacha, a także w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Ponad to pełnił również praktykę instruktorską w klubie fitness w Warszawie, pracując w branży suplementów diety (praca głównie wśród sportowców). Od 2009 roku prowadzi samodzielny gabinet dietetyczny, w ramach którego pracuje z osobami zdrowymi i z zaburzeniami metabolicznymi. Kontakt tel. 609-580-508, e-mail: jakub.dietetyk@gmail.com