Kampania „Po prostu Położna”

środa,20 listopad 2013, godz. 14:47

 

Startują warsztaty w ramach kampanii „Po prostu Położna”

 

Nie musisz rodzić, by poznać swoja położną – pod takim hasłem ruszają  warsztaty organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Po prostu położna”. Pierwsze spotkanie z udziałem Agnieszki Maciąg i Ewy Janiuk będzie miało miejsce 23 listopada w Opolu.

 

Warsztaty skierowane są głównie do kobiet w ciąży oraz planujących ciążę. Podczas spotkania zostaną poruszone tematy związane z opieką sprawowaną przez położną na każdym etapie życia kobiety,  zwłaszcza w czasie ciąży i po porodzie. Uczestnicy warsztatów poznają prawa i kompetencje położnej oraz dowiedzą się jak przebiegają spotkania edukacyjne z położną, jak można pod jej opieką przygotować się do porodu i macierzyństwa, a także na jakie wsparcie można liczyć w kwestii opieki nad noworodkiem i karmienia piersią. Wiedzę na ten temat przekaże Ewa Janiuk – ekspert kampanii, położna z wieloletnim doświadczeniem – oraz Agnieszka Maciąg – znana modelka, dziennikarka, piosenkarka i mama, która w czasie ciąży korzystała z opieki położnej. W spotkaniu weźmie udział również Tomasz Chodkowski, prezes firmy Medela Polska, który wygłosi krótki wykład na temat „Karmienie piersią a polska rzeczywistość”.

 

Początek warsztatów o godz. 12:00 (rejestracja uczestników od godz. 11:10) w Hotelu Mercure w Opolu (ul. Krakowska 57/59). Wstęp wolny. Na zarejestrowanych uczestników spotkania czekają liczne quizy z nagrodami oraz prezenty. Zapisy na stronie www.poprostupolozna.pl.

 

Organizatorami kampanii są Fundacja Siostra Ania, NZOZ „Zdrowa Rodzina” oraz portal Siostra Ania.

Podobne spotkania będą organizowane również w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku.

 

Bieżące informacje o akcji Po prostu Położna można znaleźć na oficjalnej stronie kampanii oraz na Facebooku