Relacja z wakacyjnego lipcowego spotkania

poniedziałek,30 lipiec 2012, godz. 12:27

Piąte spotkanie za nami :) Jak ten czas leci. Tak niedawno projekt Wybieram Macierzyństwo startował w Koninie, a tu już piąte spotkanie odchodzi do historii.

Piąty raz spotkaliśmy się 25 lipca 2012, w Klubie Energetyk w Koninie. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Wakacje z maluszkiem, czyli świetna zabawa i miłe wspomnienia”. Rodzice mogli dowiedzieć się między innymi, jak bawić się z dziećmi w sposób kreatywny, czy pojawienie się maluszka może być problemem jeżeli w domu mieszka już pies, a także jak robić zdjęcia, aby były one naprawdę wartościową pamiątką.

Wśród zaproszonych gości były same Panie. Jako pierwsza zaprezentowała się Pani Agnieszka Szczesiak pedagog, która bardzo interesująco mówiło o tym, czym w życiu dzieci jest zabawa, jak należy bawić się z maluchami, aby maksymalnie stymulować ich rozwój. Pani Agnieszka zaprezentowała również kilka propozycji zabawy „bez zabawek”, a za to z wykorzystaniem różnych przedmiotów domowego użytku, jak np. słoiki, klamerki, drewniane łyżki, woda i płyn do mycia naczyć (dla starszaków) i wiele wiele innych.

Kolejnymi gośćmi były dwie Panie: Agnieszka Olińska i Anna Dzikowska. Pani Ania, miłośniczka zwierząt przez duże „M” radziła rodzicom co należy zrobić, aby stworzyć bezpieczny dom, w którym obok psa zamieszka dziecko. Natomiast Pani Agnieszka dogoterapeutka mówiła o dobroczynnym wpływie psa na rozwój maluszka. Ostrzegała również rodziców, aby nigdy nie tracili czujności i zawsze towarzyszyli psim zabawom z maluszkiem.

Ostatnim gościem był długo oczekiwany fotograf, Pani Iwona Domagała-Pytlewska. Oprócz uwieczniania na zdjęciach naszego wakacyjnego spotkania i zaprezentowania swoich pięknych zdjęć z dziećmi, Pani Iwona wygłosiła też prelekcję na temat przygotowania się do sesji zdjęciowej z dzieckiem, udzieliła wskazówek jaki sprzęt fotograficzny najlepiej zakupić, jaką rolę odgrywa lampa błyskowa i w jakich okolicznościach najlepiej z niej korzystać. Ponadto zwróciła uczestnikom uwagę na to, w jaki sposób zachować te piękne i szybko mijające chwile dzieciństwa naszych maluchów na fotografiach.

Sponsorami spotkania byli:

Honorowy Patronat nad cyklem spotkań objął Prezydent Miasta Konina.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji http://wybierammacierzynstwo.pl/galeria/piate-spotkanie