Spotkanie czerwcowe za nami

środa,4 lipiec 2012, godz. 15:05

 

27 czerwca 2012 roku odbyło się czwarte spotkanie dla przyszłych i obecnych Mam z cyklu Wybieram Macierzyństwo. Tematem spotkania było: „Bezpieczne wakacje z maluszkiem”. Spotkanie, podobnie jak w maju, odbyło się w Klubie Energetyk na ul. Przemysłowej 3d w Koninie. Frekwencja była największa ze wszystkich do tej pory zorganizowanych spotkań. Przybyło prawie 100 osób, zarówno przyszłe i obecne mamy, jak i ojcowie, których tym razem było około dwudziestu. Tradycyjnie na spotkanie z rodzicami przybyły również dzieci. Tym razem było sporo niemowlaków. Starsze maluchy pod opieką Pań ze Szkoły Językowej Open Mind spędziły radośnie czas w oddzielnej sali, gdzie uczyły się piosenek po angielsku, malowały, tańczyły. Najmłodsze dzieci mogły czas spędzić na sali warsztatowej z mamami, bawiąc się w kąciku zabaw.

Czerwcowe spotkanie było okazją do pogłębienia wiedzy na tematy bardzo istotne z punktu widzenia wakacji i wakacyjnych wyjazdów.

Pierwszym gościem była para specjalistów w zakresie udzielania pierwszej pomocy dziecku w nagłych przypadkach. Pani Anna Żelek, pielęgniarka pracująca na bloku operacyjnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie i Pan Kamil Kaniecki, ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Koninie, zaprezentowali uczestnikom spotkania czynności resuscytacyjne, jakie wykonuje się w przypadku utraty przytomności przez dziecko. Omówili również działania, jakie powinny być powzięte przez rodziców w przypadku zadławienia się dziecka. Była to cenna lekcja dla wszystkich młodych rodziców, którzy pod koniec prelekcji mogli przećwiczyć działania resuscytacyjne na fantomie.

Kolejny występ należał do doradców ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie. Pani Anna Zacharek i Pani Katarzyna Czmil wyjaśniły, dlaczego przewożenie dzieci w  fotelikach jest tak ważne, czym może grozić nawet niewielka stłuczka, gdy dziecko nie jest bezpiecznie zapięte w foteliku i jaki fotelik wybrać dla dziecka w zależności od jego wieku i wagi.

Trzecim specjalistą był lekarz pediatra, Pani Monika Gruszecka, która przybliżyła uczestnikom spotkania kwestie związane z najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami wakacyjnymi (choroba lokomocyjna, biegunka, ukąszenie przez owada) i sposobami radzenia sobie z nimi. Zwróciła również uwagę na konieczność zaszczepienia siebie i dziecka w przypadku wyjazdów w bardziej egzotyczne rejony świata. Podkreśliła także konieczność posiadania apteczki podczas wyjazdów z dziećmi i tego co w niej powinno się znaleźć.

Podczas czerwcowego spotkania zaprezentowało się również dwóch przedstawicieli sponsorów – firmy Mead Johnson Nutrition i Szkoły Językowej Open Mind.

Przed rozpoczęciem spotkania każdy uczestnik otrzymał torbę reklamową z upominkami od sponsorów spotkania, a pod koniec imprezy mógł wziąć udział w konkursie, w którym do rozlosowania były atrakcyjne nagrody. Podczas przerw uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą sponsorów i organizatorów na stoiskach reklamowych. Finałem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Będę Mamą, Będę Tatą”, w którym do wygrania był fotelik samochodowy z przedziału wagowego 9-36 kg, ufundowany przez sklep z artykułami dziecięcymi Smykoland. Nagroda trafiła w dobre ręce Pani Natalii, która już niebawem zostanie Mamą :)

 

Sponsorami spotkania byli:

 Kolejne spotkanie dla przyszłych i obecnych rodziców z cyklu Wybieram Macierzyństwo odbędzie się 25 lipca 2012.