Spotkanie kwietniowe już za nami

niedziela,6 maj 2012, godz. 18:26

27 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Wybieram Macierzyństwo. Przyświecał mu lekki, wiosenny temat: „Piękna i aktywna mama na wiosnę”. Przyszłe i obecne Mamy stawiły się na spotkanie bardzo licznie. Towarzyszyło im również mnósto dzieci, dzięki czemu warsztaty nabrały wyjątkowo rodzinnego charakteru. Tatusiowe również byli obecni na spotkaniu i towarzyszyli swoim żonom i partnerkom.

 

Kwietniowe spotkanie uświetniły prelekcje specjalistów: Pani Małgorzaty Woźniak, specjalistki fitness oraz Pani Agnieszki Kaczorkiewicz, specjalistki farmaceutki-kosmetologa. Pani Małgosia rozwiewała wątpliwości na temat różnych form aktywności fizycznej, jakie dozwolone są w czasie ciąży. Zdrowa dawka ruchu – choćby spacer, basen, czy odpowiednio dobrane ćwiczenia dla ciężarnych w klubie fitness – są jak najbardziej dozwolone w okresie ciąży, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań medycznych. Pani Agnieszka z kolei zwracała uwagę na dozwolone kosmetyki i zabiegi upiększające jakie mogą stosować przyszłe mamy.

 

Sporą atrakcją była lekcja próbna zaprezentowana przez małych uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha. Maluszki razem z mamami świetnie bawiły się podczas tej lekcji i z pewnością zachęciły nie jedną przyszłą mamę, do skorzystania z oferty zajęć dla najmłodszych, gdy już dzieci pojawią się na świecie.

 

Przedstawiciel sponsora, firmy Skarb Matki, producenta kosmetyków dla przyszłych i obecnych mam i dzieci, zaprezentował swoją bogatą ofertę produktową. Uczestnicy spotkania mogli dotykać, wąchać i wypróbować szampony, oliwki, balsamy i inne produkty z oferty Skarbu Matki. Każdy otrzymał również próbki produktów w torbie od organizatorów, do przetestowania w domu.

 

Swoją ofertę zaprezentowała również Szkoła Językowa Leaders School. Nowatorskie metody nauczania maluchów zainteresowały wszystkich, zwłaszcza nauka czytania, polegająca m. in. na pokazywaniu maluchom słów zapisanych na dużych kartkach papieru.

 

Uczestnicy spotkania mogli również zapoznać się z ofertą sponsorów, zaprezentowaną na stoiskach, m. in. Meritum Bank, czy Greenty – pieluszki z zieloną herbatą.

 

Koniec spotkania to tradycyjnie losowanie nagród, a było ich tym razem bardzo dużo.  Za nagrody i wsparcie naszego projektu dziękujemy sponsorom:

Zapraszamy na kolejne spotkanie 30 maja. Będzie to okazja do zapoznania się z „zieloną” stroną rodzicielstwa: „Eko mama, eko tata, eko maluch, czyli rodzicielstwo w zgodzie z naturą”. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia.