Wrześniowe spotkanie z mnóstwem maluszków

wtorek,2 październik 2012, godz. 11:34

 

Już po raz siódmy spotkaliśmy się z konińskimi rodzicami w ramach cyklu spotkań Wybieram Macierzyństwo. Tym razem tematem przewodnim były zagadnienia nieuchronnego rozstania dziecka z mamą i tatą w momencie powrotu rodziców do pracy: „Mama wraca do pracy, czyli o rozstaniach bez lęków”.

Spotkanie było okazją do wysłuchania prelekcji trzech zaproszonych gości. Wśród nich były trzy Panie: Pani Beata Łechtańska, certyfikowany doradca laktacyjny, która przedstawiła prawa pracownicze kobiet karmiących piersią oraz rozwiała wątpliwości dotyczące karmienia. Drugim gościem była Pani dr Roma Fimińska-Banaszyk, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego w PWSZ w Koninie, która podpowiadał uczestnikom spotkania w jaki sposób zarządzać swoim czasem, aby starczało go na pracę, rodzinę i relaks. Rodzice mogli dowiedzieć się w jaki sposób powinni planować swoje codzienne działania, aby jak najmniej czasu marnować na niepotrzebne rzeczy. Kolejnym gościem była Pani Iwona Michalak-Jędrzejczak, psycholog, psychoterapeuta, która omówiła zagadnienie lęków, jakie mogą się rodzić u dzieci w momencie rozstania z rodzicami, którzy decydują się wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym.

Gościem specjalnym wrześniowego spotkania był Wiceprezydent Konina Pan Dariusz Wilczewski. Pan Prezydent odpowiadał na pytania uczestników, związane z służbą zdrowia i możliwościami usprawnienia jej funkcjonowania w naszym regionie. Poruszył kwestie przedszkoli, żłobków i dostępności miejsc w różnych placówkach dla nowych maluszków, a także zapewnił, że w regionie powstają i zaczną jeszcze liczniej powstawać bezpieczne place zabaw dla najmłodszych mieszkańców Konina.

Organizatorzy spotkania pragną podziękować wszystkim uczestnikom, dzieciom, których tym razem było bardzo dużo, opiekunom maluszków – Paniom z Akademii Smyka, jak również wszystkim firmom zaangażowanym w projekt i wspierającym działania cyklu Wybieram Macierzyństwo od początku.

 

    

 

Sponsorami spotkania byli:

Kolejne spotkanie już 24 października. Będą to wyjątkowe warsztaty kulinarne z udziałem aktorki i mamy dwóch córek, Moniki Mrozowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wrześniowego spotkania.